Перспективи і виклики ринку будівництва енергетичних об’єктів

06.05.2019

Протягом багатьох десятиліть енергетичне будівництво є фундаментальною галуззю, що забезпечує якість життя та функціонування суспільства. Потужні джерела безперервно постачають електроенергію і мегаполісам, і віддаленим дрібним господарствам. Проте, як відомо, з великою силою приходить велика відповідальність. Саме тому енергетичні об’єкти мають високі стандарти якості та підвищені вимоги до їх обслуговування.

Вимоги майбутнього

Очікується, що до 2030 року потреба в електроенергії збільшиться на 60% у порівнянні з сьогоднішніми показниками. Та, на щастя, світова енергетика не стоїть на місці. Для вирішення таких питань, як:

 • постійно зростаючий попит,
 • забезпечення безпечного функціонування джерел електроенергії,
 • зниження негативного впливу на навколишнє середовище

з’являються й розвиваються технології та розробки, що відкривають нові перспективи.

Але такі виклики ставлять нові задачі перед будівниками:

 • у підготовці компетентних працівників,
 • у запровадженні нововведень в технологіях виготовлення виробів,
 • в організації будівництва енергетичних об’єктів.

Крім того, постає питання не лише ефективного впровадження нових ідей, а й збереження довкілля, необхідність у застосуванні універсальних матеріалів, котрі водночас не зашкодять природі та витримають несприятливі кліматичні явища.

Залізобетонні вироби у енергетичному будівництві

Сьогодні залізобетонні вироби мають величезну популярність при будівництві об’єктів усіх типів, але особливе місце вони посіли саме у енергетичному будівництві. Їх популярність зумовлена високою надійністю та довговічністю. При належному догляді, а також дотриманні правил виготовлення та зберігання, вироби з армованого бетону слугують десятки років.

ЗБВ широко використовуються:

 • при зведенні ліній електромереж,
 • прокладанні підземних теплотрас,
 • вони слугують фундаментами,
 • з їх допомогою здійснюється захист підземних труб,
 • у якості елементів енергетичних конструкцій.

Головні переваги залізобетону в тому, що він твердий та довговічний. З/б фундаменти, плити, балки та інші вироби здатні витримувати великі вагові навантаження. Крім того, ЗБВ чудово функціонують навіть в агресивних ґрунтових умовах, а також в середовищах з підвищеною вологістю. Не кажучи про те, що бетон – це пожежобезпечний матеріал.

Звичайно, надійне функціонування залізобетонних виробів можливе лише з кропітким дотриманням вимог, заданих Державним стандартом. Потребується чітка відповідність проектним розрахункам. Не допускаються жодні похибки. Саме тому над виробництвом та обслуговуванням ЗБВ працюють цілі відділи компетентних технологів, що вирішують такі питання.

Поява залізобетонних виробів дозволила не лише поліпшити процес зведення електроенергетичних конструкцій, а й підвищити їх надійність та довговічність, що сьогодні робить великий внесок в індустрію енергетичного будівництва.

Поділитись в Facebook Поділитись в LinkedIn Зберегти в Pinterest