ЗБВ та будівництво міських комунікацій: де шукати точки дотику?
Будівництво – модна галузь, що в останні десяток років розвивається найбільш динамічно і цим приваблює виробників залізобетонних виробів і конструкцій. Яку ж політику має обрати компанія-виробник ЗБВ та ЗБК, щоб задовольнити вибагливі потреби забудовників? Ми знайшли кілька нових кілька рішень цієї задачі.
Рішення перше – промисловий масштаб
Коли крупний виробник бетонних та залізобетонних конструкцій знаходить можливості поставляти на будівельні майданчики житлових будинків, шкіл, дитсадків, лікарень тощо свою продукцію у промислових об’ємах, перед ним відкриваються привабливі перспективи. Тільки от будівництво і промисловий масштаб на перший погляд видаються речами несумісними. Але тільки на перший поверховий погляд.
Комунікації котеджних містечок
Якщо абстрагуватись від уявлення про будівництво як про зведення одного будинку, то в поле компаній-виробників ЗБВ відразу потрапляють сучасні супутники великих міст – райони, що забудовуються приватними котеджами. Інколи це – рішення одного великого забудовника, частіше – результат діяльності групи власників. Але зведення таких котеджних містечок завжди потребує створення інженерної інфраструктури:
- каналізаційної системи;
- централізованого водопостачання;
- системи енергопостачання;
- під’їзних доріг, розв’язок, тротуарів тощо.
Інженерні споруди цілого котеджного містечка потребують бетонних та залізобетонних виробів у цілком промислових об’ємах. Сюди йдуть:
- елементи кабельних ліній, стійки, плити, ригелі, лежні для обладнання електромереж;
- плити та опори для будівництва сучасних сонячних панелей;
- кільця, кришки, днища колодязів, водопровідні камери та труби для облаштування системи водопостачання;
- дорожні та тротуарні плити, зливоприймачі та елементи водовідведення на присадибних ділянках та дорогах.
Райони новобудов
ЗБВ у промислових об’ємах потребують не тільки котеджні містечка, а й будь-які райони одночасної забудови. В них також потрібні інженерні споруди. Окрім того, сюди можна постачати у промислових масштабах:
- бетонні блоки для стін та підвалів;
- блоки перекриття та стінові панелі;
- стрічкові фундаменти;
- сходову щабель.
Складність таких поставок в тому, що домовлятись доводиться не з одним, а з багатьма замовниками, тому виграє компанія-виробник з гарно розвинутим департаментом маркетингу та продажів.
Рішення друге – індивідуальне виготовлення
Якщо постачання у великих об’ємах на майданчики міського будівництва ЗБВ для інженерних комунікацій більше залежить від якісної роботи відділу збуту, то друге рішення – то результат технологічної гнучкості виробника. Виготовлення ЗБВ за параметрами замовника може собі дозволити не кожен. Найпоширеніша послуга тут – виготовлення фундаментів різних форм (у залежності від наданого замовником проекту):
- квадратних,
- прямокутних,
- циліндричних.
До таких послуг забудовник вдається, коли за характером грунтів немає можливості закласти стандартний фундамент.
Процес будівництва сучасних комунікаційних мереж, будинків, доріг та промислових об’єктів можна значно спростити, якщо вміло використати у ньому чималий асортимент ЗБВ та гнучкі можливості їх виробництва.