ЗБВ у будівництві українських летовищ. Довгоочікуваний зліт

24.05.2019

Вимоги часу та нові можливості безвізового режиму поступово перетворюють українців з любителів своєї “хати скраю” на доволі рухливу націю. За два останніх роки можливість побувати у різних країнах привабила понад два мільйони наших співвітчизників, що здійснили загалом 33 млн вояжів. Двері у великий світ відчинені не тільки для наземного транспорту. Небо також очікує збільшення обсягу перевезень. Саме для цього у бюджет 2019 року закладено 200 млн гривен на будівництво нового летовища на Січеславщині та удосконалення нині діючих аеропортів. Отже будівельників та виробників очікують нові можливості та багато роботи. І це нас дуже тішить, адже у зведенні летовища задіюються найбільш удосконалені та якісні вироби з армованого бетону (ЗБВ).

Які ЗБВ використовують у будівництві летовищ?

Основним виробом з армованого бетону, який іде на будівництво злітних смуг є гладка аеродромна плита ПАГ, що здатна витримувати робоче навантаження до 75 тонн на один квадратний метр.

Цей виріб вирізняють такі якості як:

 • найвищі показники міцності (що робить ПАГ придатною й для будівництва сучасних доріг будь-якого призначення);
 • стійкість до впливу руйнівних факторів середовища (що дозволяє використовувати ПАГ для будівництва транспортних комунікацій в болотистих місцях, чи вздовж узбереж);
 • витривалість у найскладніших кліматичних умовах (ПАГ витримує мороз до півсотні градусів та руйнівні для інших ЗБВ перепади температур).

Для виготовлення дорожніх аеродромних плит ми використовуємо бетон спеціальних марок з підвищеними характеристиками міцності.

Окрім ПАГ для будівництва летовищ може підійти майже увесь асортимент ЗБВ, адже аеропорт – це не тільки злітна смуга.

Це також:

 • наземні споруди: будівля аеропорту, ангари тощо;
 • підземні комунікації: переходи, каналізаційні та інженерні мережі;
 • інфраструктурні мережі: під’їзні шляхи, будівлі готелів, складів, офісних центрів.

Якими мають бути ЗБВ для сучасних летовищ?

Конкуренція на поставки конструкцій із залізобетону для будівництва нових та реконструкції старих летовищ очікується жорстка. Зрештою, виграє той виробник, що зможе довести строгу відповідність своїх виробів світовим стандартам та переваги власних технологій. Адже вимоги до якості ЗБВ у цій сфері будівництва є дуже суворими.

Це великий перелік якостей:

 • Довговічність – якість, що включає міцність та витривалість при деформаціях, здатність служити сто і більше років;
 • Зносостійкість – характеристика, що забезпечується високою якістю бетону, а також новітніми технологіями виготовлення ЗБВ;
 • Корозійна стійкість – витривалість виробу при контакті з водою, грунтами, холодним та вологим повітрям;
 • Екологічність – якість, що включає не тільки безпеку виробів для оточуючого середовища та людей під час експлуатації, а й умови виготовлення без шкоди для екології;
 • Термостійкість – здатність витримувати як низькі та високі температури, так і різкі перепади температур не тільки природного, а й експлуатаційного походження;
 • Економічність та рентабельність – уміння виробника виготовити найкращі за якістю та характеристиками ЗБВ з найменшими затратами на виробництво.

Вочевидь, велику роль у виборі постачальників буде відігравати й асортимент, який виробник здатний забезпечити. А також обсяги виробництва та логістичні можливості компанії-виробника ЗБВ.

Поділитись в Facebook Поділитись в LinkedIn Зберегти в Pinterest